Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejčastější dotazy

 

Nejčastější otázky týkající se Jacka Rozparovače. A dobrý začátek pro každého začínajícího Ripperologa.
 
Existoval Jack Rozparovač ve skutečnosti nebo jde jen o mýtus?
Bohužel, Jack Rozparovač je skutečná postava. Pravda, v průběhu let se na tento případ nabalila spousta legend a mýtů, ovšem vrah je skutečný.
 
Je Jack Rozparovač skutečné jméno vraha?
Samozřejmě, že ne. Jde o pseudonym vraha prostitutek, který řádil v londýnské čtvrti Whitechapel mezi srpnem a listopadem 1888. Nikdy nebyl dopaden, je tedy velice pravděpodobné, že se jeho skutečné jméno ani nikdy nedozvíme.
 
Kolik žen vlastně Rozparovač zavraždil?
Stejně jako je záhadou identita vraha, je v podstatě nemožné zjistit ani počet jeho obětí. Obecně je uznávána tzv. kanonická pětice. Mezi kanonické oběti patří Mary Ann Nicholsová, Annie Chapmanová, Elizabeth Strideová, Catherine Eddowesová a Mary Jane Kellyová. Někteří badatelé do výčtu Rozparovačových obětí nepočítají Elizabeth Strideovou a Mary Jane Kellyovou. Jiní zase ke kanonické pětici přidávají jména Marthy Tabramové nebo Alice Mackenzieové. Jsou ale i tací, kteří přisuzují Rozparovači i 10, 14 nebo dokonce 30 obětí. Pro tyto teorie ovšem existuje jen velmi málo důkazů.
 
Měl Rozparovač se svými oběťmi pohlavní styk?
Při pitvách kanonických obětí nebylo nikdy prokázáno, že by mezi obětí a vrahem došlo k pohlavnímu styku. Je ovšem také pravda, že tehdejší prostitutky se snažily své klienty ošidit tím, že sevřely penis stehny a simulovaly styk bez proniknutí do pochvy. Ale i když připustíme tuto možnost, je velice pravděpodobné, že Rozparovač se svými oběťmi pohlavní styk neměl.
 
Byl Jack Rozparovač chycen? A pokud ne, tak proč?
Vrah z Whitechapelu nebyl nikdy dopaden, i když některé teorie počítají s tím, že ho policie zatkla a ve vší tichosti ho odklidila do některého blázince. To je ovšem velice nevěrohodné. Důvodem, proč zůstal Rozparovač nepotrestán je ten, že policie neměla zkušenosti a ani vybavení k polapení sériového vraha. V roce 1888 neexistovala krevní analýza, daktyloskopie, testy DNA, analýza vláken. Policie tak byla odkázána jen na výpovědi svědků a víceméně se spoléhala, že buďto některý z nich vraha identifikuje nebo že se Rozparovače podaří chytit při činu. Běžný názor tehdy byl, že vrah musí být naprosto nepříčetný šílenec, kterému doslova jde pěna od úst. Policie proto během vyšetřování vyslechla snad všechny potvrzené blázny z celého Londýna, ovšem bez výsledku. Dnes už víme, že sériový vrazi většinou nepůsobí nijak nápadně, jsou to navenek normální, někdy vyloženě sympatičtí lidé. Rozparovač mohl mít dost dobře stálé zaměstnání, manželku nebo i děti a jeho okolí ho pravděpodobně ani v nejmenším nepodezíralo, protože nezapadal do tehdy všeobecně uznávané teorie o zuřivé bestii.
 
Existuje nějaká spojitost mezi oběťmi?
Většině obětí bylo mezi 39 a 47 lety, všechny tyto ženy žily v East Endu a všechny byly (alespoň příležitostné) prostitutky. Většina z nich měla sklon k alkoholismu a všechny žily odděleně od svých rodin. Je tu i spojitost ohledně času, kdy se vraždy odehrály. Všechny kanonické oběti byly zavražděny mezi půlnocí a 6. hodinou ranní. Ke všem vraždám také došlo o víkendu nebo ve svátek (to by napovídalo tomu, že vrah měl stálé zaměstnání). Všechny vraždy byly spáchány ve Whitechapelu. I vrahův modus operandi (vrahův postup) byl totožný (až na vraždu Elizabeth Strideové)
 
Znaly se Rozparovačovy oběti?
Někteří badatelé spekulují nad tím, že se tyto ženy navzájem znaly, neexistuje proto ovšem jediný důkaz. To, že některé z těchto žen bydlely velice blízko od sebe, nemusí nic dokazovat. Je nutné mít na paměti, že Whitechapel byl v té době neuvěřitelně přelidněný a že dokonce v některých ubytovnách museli na jedné posteli spát třeba i 4 podnájemníci. Nelze samozřejmě vyloučit, že dvě nebo i více z obětí se znalo, ale důkazy chybějí.
 
Jaký byl vrahův motiv?
Sériový vrazi nepotřebují k vraždění žádný z obvyklých motivů jako je třeba žárlivost nebo zlost. Nezajímají se o peníze, netouží po pomstě. Mají vrozenou touhu vraždit. Akt vraždy jim poskytuje sexuální vzrušení.
 
Je možné podle současných poznatků zjistit, jakým typem člověka byl Jack Rozparovač?
Existuje něco jako profil „průměrného“ sériového vraha. Názory na něj se liší. Někteří odborníci tvrdí, že jde o spolehlivou součást vyšetřování, jiní zase že jde o nepraktické zevšeobecňování. A co že nám toto profilování říká o Rozparovači? Pravděpodobně to byl obyvatel Whitechapelu. Současní sérioví vrazi většinou své oběti vyhledávají ve svém blízkém okolí. Jejich první oběť je většinou zavražděna v bezprostřední blízkosti jejich domova, v místě kde se vrah cítí bezpečně. Všechny vraždy Rozparovače se odehrály ve Whitechapelu, v oblasti o rozloze zhruba jedné čtvereční míle. Odpovídaly by tomu i události z 30. října 1888, kdy vrah po vraždě Catherine Eddowesové odhodil její zástěru v Goulston Street. Pokud je správná úvaha, že se po vraždě vracel domů, znamená to, že se vracel zpět do Whitechapelu. Průměrný sériový vrah má přibližně 20 až 35 let. Tomu odpovídají i výpovědi očitých svědků v případě Jacka Rozparovače. Protože ke všem vraždám došlo o víkendu nebo ve svátek je pravděpodobné, že Rozparovač měl stálé zaměstnání, které mu nedovolovalo vyrážet v nocích před všedním dnem na lov svých obětí. Je pravděpodobné, že vrah byl výmluvný a možná i pohledný muž. To je také jeden z důvodů, proč je tak těžké dopadnout sériové vrahy. Jsou to totiž navenek naprosto normální lidé, mnozí jsou i vysloveně charismatičtí. Většina lidí, kteří někdy žili v sousedství sériového vraha, později tvrdila: „Byl to docela fajn chlapík. Nikdy bych neřekl, že je něčeho takového schopný!“ Pokud to platí i o Rozparovači, je velice pravděpodobné, že ho nepodezírala ani policie ani jeho blízké okolí.
 
Byly vraždy rituální?
Někteří badatelé se upnuli k možnosti, že vraždy Rozparovače mají rituální podtext a že zavání černou magií nebo okultismem. I když možné je všechno, důkazy pro toto tvrzení neexistují. Oblíbené fámy, že u nohou zavražděné Annie Chapmanové byly nalezeny pečlivě poskládané prsteny a čtvrtpence (což měla být jakási forma rituálu) jsou pouhým výmyslem novinářů. Ve skutečnosti byl na místě činu nalezen pouze kus obálky, kousek mušelínu a rozbitý hřeben.
 
Byl Jack Rozparovač doktor?
Teorie, že vrah musel být lékař, vyplívá ze skutečnosti, že vrah dokázal svým obětem velice zručně vyjímat některé orgány a to za velice obtížných podmínek (ve tmě, spěchu, při nutnosti pozorovat okolí, zda se někdo neblíží). Jsou ale i tací, kteří tvrdí, že Rozparovač vůbec nemusel mít znalost lidské anatomie. Někteří badatelé zase upozorňují, že vrah mohl být řezník. Opírají se o fakt, že vrahem byl pravděpodobně někdo z Whitechapelu. A zde se to kvalifikovanými lékaři zrovna nehemžilo. Jasná odpověď na tuto otázku neexistuje.
 
Psal Rozparovač dopisy novinám a policii?
Opravdu, na adresu tisku, policie a dokonce i soukromích osob došlo velké množství dopisů od lidí, kteří tvrdili, že jsou vrahem z Whitechapelu. I jméno Jack Rozparovač pochází z jednoho z nich, z toho vůbec prvního, který obdržela Centrální tisková agentura v Londýně. Pisatel se v dopise chlubil, že své příští oběti uřízne ucho. Když poté vrah opravdu uřízne ucho Catherine Eddowesové, policie je skálopevně přesvědčena, že dopis psal opravdu vrah a proto ho otiskne v novinách. Dnes jsou ovšem jak policisté, tak většina badatelů přesvědčeni o tom, že tento dopis je podvod jednoho londýnského novináře. Po otisknutí dopisu (vžil se pro něj název „Váženej šéfe“) se strhla neuvěřitelná lavina dopisů od údajného vraha. Celkem jich policisté a různé tiskové agentury napočítali přes 600! Dopisy přicházely doslova z celého světa (např. z Francie, JAR, Austrálie, apod.). Dnes jsou všechny považovány za podvod. Snad jen s jedinou výjimkou. Tou je slavný dopis „Z pekla“, který obdržel předseda Whitechapelského výboru bdělosti a ke kterému byla přiložena i lidská ledvina naložená ve víně. Faktem je, že Catherine Eddowesové vrah opravdu odebral jednu ledvinu, jestli to ale byla ta, která byla v dopise Z pekla, se už dnes nedá zjistit. Někteří badatelé tvrdí, že šlo pouze o velice špatný vtip nějakého studenta medicíny.
 
Byl Jack Rozparovač součástí královského spiknutí?
Autorem této teorie je Stephen Knight, který ji publikoval ve své knize Jack Rozparovač: Konečné řešení. Celý příběh se točí kolem prince Alberta Viktora, vnuka královny Viktorie a legitimního následníka trůnu. Ten se totiž potají ožení s prostou katolickou dívkou, se kterou má dokonce i dceru. Když se o všem dozví královna, rozhodne se dívku odstranit. Bohužel, přítelkyně oné nešťastné dívky (které o celé záležitosti vědí) se rozhodnou královskou rodinu vydírat. Královna Viktorie proto řešením této ožehavé situace pověří Sira Williama Gulla, lékaře královské rodiny. Ten všechny vyděračky najde ve špinavém Whitechapelu, kde je bez milosti zavraždí podle dávného zednářského rituálu. Důkladný rozbor celé knihy jasně ukázal, že jde pouze o fikci. Princ Albert Viktor byl s největší pravděpodobností homosexuál, takže jeho tajný sňatek s chudou dívkou je velice nepravděpodobný. Gullovi bylo v době vražd 72 let a navíc těsně předtím prodělal těžkou mrtvici, díky které v podstatě ochrnul na polovinu těla. Těžko si tedy představit, že by byl schopen po nocích pronásledovat prostitutky. Navíc neexistuje jediný důkaz, že vraždy Rozparovače nesou stopy nějakého zednářského rituálu.
 
Byl Jack Rozparovač členem královské rodiny?
Podle jedné z teorií byl vrahem samotný princ Albert Viktor. To je v podstatě vyloučeno, protože je prokázáno, že princ byl v době vražd na různých místech Británie.
 
Je deník Jacka Rozparovače pravý?
V 90. letech 20. století je opravdu nalezen údajný deník vraha. Z jeho obsahu vyplívá, že pisatelem je jistý James Maybrick, liverpoolský obchodník s bavlnou. Drtivá většina badatelů se dnes přiklání k tvrzení, že jde o pouhou mystifikaci. Dokonce samotný „nálezce“ deníku Michael Barrett se několikrát přiznal, že deník padělal. Svoje přiznání sice zase pokaždé odvolal, důvěryhodnosti deníku to ovšem nepřidalo. Takže ne, s největší pravděpodobností, deník Jacka Rozparovače není pravý.
 
Byl opravdu Rozparovačem Walter Sickert?
Jedna z posledních teorií opravdu tvrdí, že vrahem byl tento známý viktoriánský malíř. Její autorkou je Patricia Cornwellová, která tvrdí, že nalezla Sickertovu DNA na dopisech Rozparovače. Jak už bylo řečeno, drtivou většinu dopisů určitě nepsal vrah a navíc ona shoda DNA se nalezla na méně slavných dopisech, které jsou téměř stoprocentní podvrhy. Dále není pravda, že by byla nalezena Sickertova DNA na dopisech, ale pouze jeho mtDNA, což také není stoprocentně průkazné. Navíc je fakt, že Sickert byl během čtyř kanonických vražd Rozparovače prokazatelně ve Francii. Je ovšem možné, že Sickert mohl napsat několik falešných dopisů od vraha.
 
Kolik bylo napsáno knih o Jacku Rozparovači?
Pokud jde o literaturu faktu, jde v současnosti přibližně o 150 knih a každým rokem přibývají další. A je zde také několik stovek knih z kategorie fikce, které pojednávají buďto přímo o případu nebo jsou alespoň Rozparovačem inspirovány.
 
Prý existují naučné trasy, ve kterých mě průvodce provede po místech vražd Jacka Rozparovače. Je to pravda?
Ano, takovýchto tzv. Jack the Ripper tour existuje hned několik. Pokud máte zájem o noční vycházku po stopách Rozparovače, stačí si vygooglit Jack the Ripper tour a vybrat si jednu z možností. Ale bude Vám stačit i některá z kvalitních knih o Rozparovači, mapa Londýna a můžete vyrazit na vlastní pěst.
 
Byla Mary Jane Kellyová v době své smrti těhotná?
Po prostudování všech dostupných materiálů můžu říct jednoznačně: Ne, Mary Jane těhotná nebyla. Jde především o těžkou ránu do vazu teorii o Jill Rozparovačce, která počítala s tím, že vrahem byla ve skutečnosti potratářka, kterou si Mary Jane pozvala k sobě domů, aby ji provedla potrat. Podle pitevních zpráv je však vyloučeno, že by byla Mary Jane těhotná. A je dost nepravděpodobné, že by si její gravidity pitvu provádějící lékař nepovšimnul.
 
Proč děláš webovou stránku, která oslavuje sériového vraha? Seš snad úchyl? Fuj, hanba!!!
Ano, jsem úchyl (slint, slint). A teď vážně. Tato stránka samozřejmě nemá za cíl glorifikovat brutálního vraha žen. Na myšlenku podobnou stránku vytvořit mě přivedl fakt, že něco podobného u nás v podstatě neexistuje. A také snaha poopravit tu spoustu mýtů a nesmyslů, která se kolem tohoto případu vytvořila. Nedělám si iluze, že se mi podaří vyvrátit onu romanticko-hororovou představu o Jacku Rozparovači. Pořád bude mezi lidmi přežívat, stejně jako si budou někteří lidé stále myslet, že Rozparovač je smyšlená postava, něco jako Dracula nebo Frankenstein. A určitě se najdou i tací, kteří budou s Rozparovačem dokonce sympatizovat (vždyť v tom klobouku a dlouhém plášti vypadá tak cool!) Pokud by měla být tato stránka někomu věnována, pak Rozparovačovým obětem, které za svůj život moc dobrého nepoznaly a které se dočkaly velice brutálního konce. To ony jsou pravými hrdinkami tohoto starého příběhu…

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Test, just a test

(Casilib, 16. 3. 2018 5:14)

Hello. I'm Jeff

jr

(peta, 2. 5. 2017 13:35)

Já nevim, vyjmout orgány atd, musel mít dobré nervy a umět se soustředit,proto bych upřednostila nekoho trochu vzdělaného, ne nekoho kdo pak pusobí v dopisech jak iq tykve, ruzné rukopisy tam jsou, to předsi ted už jde podle písma typ cloveka poznat ne? I když dřív byl trochu jiný rukopis:))) Kdyb někdo tohel chtěl delat, měl by být připravený, předtím si to zkoušet, třeba na mrtvolách.... motiv muže být ruzný:jeslti to nebyly převážne hezké ženy a mladé, tak to značí, že na výběru nezáleželo, mohli být pouze materiálem, nemohl třeba někdo zkoušet transplantaci nebo já nevím,,,,něco na pokusy,,,,já vůbec nedokážu pochopit na co vyndat orgány a pak je tam nechat rozložené...kdyby slo zabít zohavit--ok,,,ale takhle precizne? proč je jen nerozsekal,,,,, videla bych to spíš na nejaké medicinské důvody a je divné že začalo a skončilo,,,,,pak už mel co chtěl,nebo třeba umřel,nebo se bál,že na neho přijdou a nechal toho??? nevadilo mu,že ho hledají,,,,,,mohl si ty ženy předce navábit nekam do nejaké budovy a tam je třeba držet---kdo by je hledal? nebo je zabít nekde v klidu a schovaný....a pak je schovat,aby se to nevyšetřovalo,. Aby se na mrtvoly přišlo co nejdýl. To zase ukazuje ,že moc nepřemýšlel, nebo ho vzrušovalo, že ho mohou načapat...........něco ukazuje na přemýslení a přípravu, něco zase na okamžik a nepřemýšlení,Nesedí mi to, kdyby to byl cvok ,, dokázal by takhle pracovat? a kdyby to byl někdo chytrý,musel by předce si najít lehčí způsob a klidnejší místo a tad,,,,i když v té době asi lidé přemýšleli uplne jinak!!!!!!

Žádost o vyjádření

(E-mail, 19. 10. 2016 11:54)

Dobrý den, lze na vás sehnat e-mail? Připravuji článek do časopisu o Jacku Rozparovačovi a chtěl bych s vámi něco zkonzultovat. Děkuji.

Re: Žádost o vyjádření

(Admin, 22. 11. 2016 22:25)

Dobrý den. Omlouvám se za velmi pozdní odpověď. Pokud Váš zájem nadále trvá, můžete mě kontaktovat na e-mail: jackwhitechapel@seznam.cz. Děkuji a ještě jednou se omlouvám.

Re: Re: Žádost o vyjádření

(Žádost o vyjádření, 10. 1. 2017 14:36)

Dobrý den, poslal jsem vám e-mail.

Tvůj názor

(Elizabeth, 17. 9. 2016 12:22)

Tahle webová stránka je opravdu skvělá. Chodím sem na ni každý den, protože se o Jacka Rozparovače hodně zajímám. Mám otázku na tebe samotného - Co si myslíš ty osobně? Kdo si myslíš, že byl Jack Rozparovač? Jde mi o tvůj osobní názor.

Otázka snad ne? :D

(Martin Motalík, 7. 8. 2015 19:09)

Chci se zeptat proč je Jack Rozparovač zabíjel? Jaký měl motiv nebo proč si vybíral zrovna jen prostitutky díky za odpověď :)

Re: Otázka snad ne? :D

(Michal, 27. 2. 2016 14:20)

Nikdo neví je možné že to byl blázen který bezdůvodně zabíjel, nebo mstitel který byl nakažen nějakou chorobou.

Poděkování za skvělou webovou stránku

(Ivča, 10. 7. 2015 13:03)

Tahle webovka je nejpropracovanější a nejpodrobnější stránka na netu :-) Děkuji za ni ! Vždycky mě zajímal Jack Rozparovač a především odhalení jeho identity. Měla bych pár otázek, snad na ně někdo bude znát odpověď. Tak za prvé: je nezbytně nutné aby člověk který tyto vraždy spáchal měl anatomické znalosti? Pokud ano, tak by se vylučovali ti podezřelí, kteří neměli aspoň základní medicínské vzdělání. Podle míry zohavenosti obětí by toto mohl určit asi nějaký soudní lékař, který je obeznámen s pitevními protokoly obětí. Za druhé: Proč Jack přestal vraždit ? Je možné aby sériový vrah zanechal vraždění jen tak aniž by byl dopadnut? Nebo je možné že by Jack byl dopaden a uvězněn za nějaké jiné zločiny a proto nemohl dále vraždit? Neexistují statistiky uvězněných mužů v Londýně z této doby, nelze mezi nimi najít i eventuálního Jacka Rozparovače? Nebo přestal vraždit protože byl sám zabit, neexistují rovněž seznamy vražd z této doby a v této čtvrti kde by se toto dalo dále zkoumat? Myslím, že by to jistě stálo za další polemiku :-)

Re: Poděkování za skvělou webovou stránku

(Admin, 15. 7. 2015 10:13)

Velice děkuji za pochvalu, nesmírně si vážím toho, že se Vám stránka líbí. Tohle jsou velice obtížně zodpověditelné otázky :) Ale vezmeme to postupně. Otázka, zda vrah disponoval znalostmi anatomie je jedna z nejdiskutovanějších mezi odborníky. Jak se postupně měnil názor na Jacka, tak se měnila i odpověď na tuto otázku. Zatímco dříve byl Jack považován minimálně za lékaře (ještě lépe za výborného chirurga), dnes většinou převládá názor, že vrahem mohl být klidně i řezník. Napovídal by tomu i fakt, že Catherine Eddowesové její vrah omylem prořízl střeva. Proč přestal Jack vraždit? Na toto téma se objevilo tolik teorií, jako o identitě vraha samotného. Mimo těch, které zmiňujete, je tu i možnost, že vrah skončil v blázinci, že se přestěhoval nebo že obětí prostě mělo být 5 a proto už nebyl důvod dále vraždit. Mezi oblíbené teorie patří i ta, že vrah trpěl pohlavně přenosnou chorobou. Jeho zdravotní stav se postupně natolik zhoršil, že už nebyl schopen dále vraždit. Je ale faktem, že historie kriminalistiky dokazuje, že i sériový vrah dokáže s vražděním přestat. Například poměrně nedávno dopadený Gary Ridgway. Ten vraždil mezi roky 1980 a 1990. Dopaden byl však až v roce 2001. Dal si tedy více než desetiletou "pauzu". Někteří vrazi například přestanou vraždit, protože získají pro ně adekvátní náhradu, například si najdou partnerku, která s nimi bude praktikovat tvrdé sadomasochistické praktiky, apod. Co se týká záznamů o tehdejších vraždách, popřípadě sebevraždách, určitě by se nějaké podařilo vystopovat (i když rozhodně ne všechny). Jenže to, že někdo v tehdejší době spáchal sebevraždu ještě neznamená, že to byl sériový vrah. Bylo by potřeba zjistit něco bližšího o jeho životě a to už by v dnešní době bylo prakticky nemožné...

horor

(jack rosparovac, 4. 1. 2015 16:36)

jjinak jack rozparovac ma pritele je to fic jsou jako dva fiky pozdravuje vas byl pod vlivem sondy proto delal tyhle věci jako třeba byl nemocni aby lide se ponaucili s chyb druhich

horor

(martin tronicek , 4. 1. 2015 16:29)

ještě jsem zapomel vam rict ze hade nahore ve vesmiru se polozi do sole a potopi do moru a zacne mit horori v sobe jako když vy mate sny a ty sny jsou hororovi nebo nejaky divni proste se třeba bojite je to pecka on to ma rad jiank jsem spocital ze zemi jako je ta nase je celkem 36OOtakovych zemi jako je cerna dira kde ji hlidaji nity a když vy vni proletíte tak se dostanete do mista kde je brana a tam zacina další nebe tich nebi je jako schody jeden schod jedno nebe je jich 100proto je ten vesmir tak dlouhy musite najit tu spravnou diru kam mate letet jsou to triliony kilometru vse casem pochopite

kostka

(martin tronicek, 4. 1. 2015 16:15)

vsem co tento clanek budete cist tak jsem to musel napsat do diskuse jack rosparovace jeto nazev kostka vesmir když se podivas kostce do oci tak zustanes stat na miste a neudelas zadni pohyb protože budes myslet jako ona a budes mit velky respekt budes se rozplivat a ucitis jeji silu takovou ze nikdy jindy bys to necitil je to něco uzasneho cítíš jeji všemohoucnou krasu kostka je tak uzasna ze toho druhého člověka dokaze rospustit kdyby stali vojaci proti ni tak by neudelali ani krok a svoje zbrane by odevzdali protože by citili jeji silu a to vnitrne je to něco uzasneho jako když vas vezme g rychlost a to do nejvysich sver a jste v oblacích který vypadaji jako polstare a když nahle zmenite směr tak oni vas chyti citi vse co vy je to rychlost g to znamena ze staci skocit dolu a on vas chyti polstar nebo nahoru a on vas si pritahne polstar nebo uzasne je když vas pusti s takove vysky dolu vy letite jako puk a zacnete omdlevat nebo dokence umírat pak chyti g rychlost a vy chcete letet snim takovou rychlosti ze jste sem a tam doma nebo sem a tam ve vesmiru je to rozeni ggg tak jsem mel povinnost vam něco zdelit o vesmiru tak zatím priste budeme chytrejsi

Sám říká, že neměl rád ženy...

(anonym , 9. 9. 2014 9:48)

Říkám že nemá rád ženy, i když se ho na to nikdo neptá, znal Whitechappel velice dobře a v anatomii musel být kovaný. Pravidelná pracovní doba, noční mu končily někdy i výrazně před šestou hodinou.
Jak to, že mezi podezřelými není Henry Tomkins?

Kosminski

(Katka, 31. 8. 2014 16:44)

Ja jsem presvedcena,ze vrahem byl Kosminski ,psychicky naruseny,vlastni rodina se ho radeji zbavila ,neco jim tam urcite nesedelo,musel znat kazdodeni zivot v okoli sveho bydliste,na druhou stranu mi tam nesedi,ze vrah pusobil duveryhodne na obeti,i kdyz ty byly zoufale a pod vlivem,nevim,ale prijde mi nejpravdepodobnejsi.

Nevermore - The Ripper Story

(elli, 8. 7. 2014 19:52)

Ahojte všetci, ak by ste náhodou mali chuť prečítať si niečo po slovensky... prichádzam s novou teóriou o identite JR... Zaobalila som ju do príbehu troch študentov a uvádzam ju na pokračovanie v blogu: http://elli.blog.pravda.sk/2014/07/06/kto-co-preco-aneb-sex-rozparovac-a-nevermore/
Pekný deň všetkým... a autorovi stránok pochvala :) veľmi kvalitne spracovaný JR .... good job :) elli

Re: Nevermore - The Ripper Story

(elli, 8. 7. 2014 19:54)

elli.blog.pravda.sk

Poděkování :)

(Maid Marmalade, 16. 1. 2014 17:32)

Vzhledem k poslední otázce bych chtěla autorovi poděkovat za tuto stránku, protože mě osobně tato tématika zajímá, ale nikde není tolik informací pohromadě jako tady, než jsem tuto stránku našla, skoro jsem ani nevěděla že Jack posílal dopisy policii. Každý kdo se touto tématikou zabývá nemusí být úchyl.
Takže děkuji autorovi, jen tak dál :))

Prostituky

(Míša, 8. 12. 2013 18:42)

No jsou tu teorije, že vrah nenáviděl ženy, zvláště prostituky. Ale často jsou prostitutky obětmi sériovích vrahů díky tomu, že sou více a snadněji na dosah. takže důvodem nemusí být nenávist vůči nim.

Re: Prostituky

(Admin, 9. 12. 2013 10:37)

Mohu jen souhlasit, že vrah nutně nemusel nenávidět prostitutky. Jsou opravdu snadným terčem, navíc neexistuje povolání více spjaté se sexem...